2008 Öss Sınav Sonuçları, Öss Tercihleri, 2008 Öss ek yerleştirme, Öğrenci Seçme Sınavı

OKS ve ÖSS’de tercih maratonu

Posted on: July 11, 2008

100’e yakın birinci çıkması beklenen OKS bugün, son sınıflarda sınavların erkene alınması nedeniyle ÖSS yarın açıklanacak..

ÖSS’ye giren 1.5 milyon, OKS’ye giren 913 bin öğrencinin heyecanla beklediği sınav sonuçları birer gün arayla açıklanıyor. Böylece öğrencilerin tercih yapma maratonu da başlamış olacak.

BİRİNCİ REKORU KIRILACAK

Fen, Anadolu, sosyal bilimler, anadolu meslek liseleri ve özel okullara girmek isteyen öğrencilerin katıldığı ve bu yıl son kez yapılan OKS sonuçları bugün açıklanıyor. Adaylar, sınavdan aldıkları puanları saat 10.00’dan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilecekler. Bu yıl soruların kolay olması nedeniyle 100’e yakın OKS birincinin açıklanması bekleniyor. Sınavda 160 puanı geçen öğrenciler 11-18 Temmuz tarihleri arasında yerleştirme için başvuru yapacak. Sonuçlar 25 Temmuz’da açıklanacak.

ÖSS’DE SÜRPRİZ OLDU
Not yükseltme ve sorumluluk sınavları nedeniyle bir hafta geç açıklanması beklenen ÖSS ve YDS sonuçları, son sınıf öğrencileri için sınavların erkene alınması nedeniyle ilk planlanan tarih olan 12 Temmuz’da açıklanacak. 15 Haziran’da yapılan ÖSS ile 22 Haziran’da yapılan YDS’nin değerlendirilmesi ve ortaöğretim kurumlarından alınan diploma notlarından adayların Ortaöğretim Başarı Puanlarının (OBP) hesaplanması çalışmalarının tamamlandığını bildiren ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, saat 10.00’da bir basın toplantısı düzenleyerek sınav sonuçlarıyla ilgili sayısal bilgileri açıklayacak.

Advertisements

1 Response to "OKS ve ÖSS’de tercih maratonu"

ÖSS (ÖLÜM SIRASI SENDE)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

En Fazla Tıklananlar

Blog Stats

  • 1,269,899 hits
Advertisements
%d bloggers like this: