2008 Öss Sınav Sonuçları, Öss Tercihleri, 2008 Öss ek yerleştirme, Öğrenci Seçme Sınavı

ÖSS ve Oks’de Gebze Dereceleri Yine Fem ve Anafen’in

Posted on: July 14, 2008

Fem ve Anafen Dershaneleri Gebze Şubeleri Bu Yıl Oks ve ÖSS’deki Derecelerin Birçoğunu Alarak Sistemli Başarısını Sürdürdü. Gebze ÖSS’de 3 Birincilik, 5 İkincilik ve 4 3.’lük Alan Fem Dershanesi’nin Yanısıra, Oks’de de İki Gebze 2.’si, Bir 2. ve Bir de 3. Dereceyi Anafen’li Öğrenciler Kazandı.

FEM ve Anafen Dershaneleri Gebze Şubeleri bu yıl OKS ve ÖSS‘deki derecelerin birçoğunu alarak sistemli başarısını sürdürdü. Gebze ÖSS‘de 3 birincilik, 5 ikincilik ve 4 3.’lük alan Fem Dershanesi’nin yanısıra, OKS’de de iki Gebze 2.’si, bir 2. ve bir de 3. dereceyi Anafen’li öğrenciler kazandı.

Gebze Anafen Şubesi’nde bir basın toplantısı ile başarılı öğrencileri basına tanıtan FEM Dershaneleri Gebze Şubeleri Müdürü Mustafa Hasanöğlu, dershane olarak OKS ve ÖSS‘de Kocaeli ve Gebze 1’incilerini çıkararak başarı geleneğini devam ettirdiklerini söyledi. 2008 ÖSS‘de FEM Dershanesi öğrencisi Cenk Atasoy’un Sayısal 2, Sayısal 2 (0,3) Sayısal Yerleştirme puanında Gebze 1.si, Bünyamin Enes Özbaş’ın Sayısal 2 Yerleştirme puanıyla Gebze 2.’si, Elif Eroğlu’nun Sayısal Ek paunla Gebze 2.’si Pınar Kurt’un Sözel 2 Ham Puanla Gebze 2.’si, Sözel 2 (0,3) Gebze 3.’sü, Sözel 2 Yerleştirme puanıyla (0,8) Gebze 3.’sü, Elif Aktaş’ın Sözel 2 (0,3) puanla Gebze 2.’si, Sözel Ham puan Gebze 3.’sü ve Fatma Akar’ın Dil Yerleştirme (0,8) Gebze 3.’sü oldu.

Toplam 6 şube ile Gebze’de faaliyet gösteren Fem Dershaneleri genel başarıda da Gebze birinciliğini göğüsledi. ÖSS‘de Türkiye genelinde puanların aşağıya doğru bir düşüş gözlendiğini belirten Hasanoğlu, “OKS’de ise sınavın kolay olması nedeniyle yükselme oldu. Bu sene yüzdelik dilimlerinin değişmesi nedeniyle tercihlerin mutlaka rehber öğretmenlerin nezareti altında olması gerekiyor. Bu konuda tercih klavuzumuz hazır. Ayrıca öğrencilerimize destek olmak için rehber öğretmenlerimizden oluşan bir ekip kurduk” dedi.

Öte yandan Anafen Dershaneleri olarak 4 Türkiye ve Kocaeli 1.’liği çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını vurgulayan Müdür Hulusi Dağlar, “Sınav sisteminin değişmesi ile birlikte okullardaki derslerden alınan notların önemi ortaya çıktı. Yani okul  notu yüksek olan sınavdan da yüksek not alırsa başarılı olur. Geçen sene kapasite darlığı nedeniyle bu sene yeni bir şubemizi de Bağdat caddesinde açtık” dedi.

Anafen Dershanesi öğrencilerinden Yavuz Selim Kılıç 495.544 TM puanıyla Gebze 2.’si, Merve Funda Kırbaş 495.260 MF puanıyla Gebze 2.’si, Bahadır Ali Pehlivan 495538 TM puanıyla Gebze 3.’sü, Ahmet Faruk Tosyalı 494.09 MF puanıyla Gebze 4.’sü, Merve Nur Balcı 491.670 TM puanıyla Gebze 7.’si, Ali Mercan 490.510 MF puanıyla Gebze 9.’su ve Cibril Akpınar 489.34 MF puanıyla Gebze 10.’su olmaya hak kazandı.

FEM Dershaneleri Dilovası Şubesi adına bir açıklama yapan Müdür Hasan İnce, “Dilovası tarihinde ilk defa bizim dershanemiz öğrencilerisimizden biri Fen Lisesi’ni kazandı. Bu Dilovası’da verdiğimiz 3 senelik eğitimin meyvesidir. Sizler de iyi biliyorsunuz ki, bölgede eğitim seviyesi çok düşük. Öğrencilerin okuma oranı da çok aşağılarda. Özellikle de kız öğrencilerin okumasını istemeyen aileler var. Yaptığımız geniş çaplı eğitim ve rehberlik çalışmaları sonucu bu inadı kırmaya başladık. Ayrıca Dilovası’ndaki dershanemizde eğitim gören öğrencilerin büyük bir kısmı tamamen ücretsiz veya çok düşük fiyata alınmıştır. Dilovası’ndaki faaliyetimiz tamamen sosyal sorumluluk çerçevesinde yürümektedir. Önümüzdeki dönemde çok daha iyi derecelere imza atacağımızdan eminiz” diye konuştu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

En Fazla Tıklananlar

Blog Stats

  • 1,269,899 hits
Advertisements
%d bloggers like this: