2008 Öss Sınav Sonuçları, Öss Tercihleri, 2008 Öss ek yerleştirme, Öğrenci Seçme Sınavı

Oks ve ÖSS Şampiyonları Ödüllendirildi

Posted on: July 28, 2008

Ortaöğretim Kurumları Sınavı (Oks) ile Öğrenci Seçme Sınavı’nda Sivas Derecesi Alan Öğrenciler Ödüllendirildi. Ödül Töreninde, Sivas’ın Eğitimdeki Başarısı da Masaya Yatırıldı. Geçmiş Yıllara Oranla Eğitimde Gerileme Olduğunun Açıklandığı Törende Vali Veysel Dalmaz, Bundan Herkesin Sorumluluğu Olduğunu İfade Etti. Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) ile Öğrenci Seçme Sınavı’nda Sivas derecesi alan öğrenciler ödüllendirildi. Ödül töreninde, Sivas’ın eğitimdeki başarısı da masaya yatırıldı. Geçmiş yıllara oranla eğitimde gerileme olduğunun açıklandığı törende Vali Veysel Dalmaz, bundan herkesin sorumluluğu olduğunu ifade etti.

Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda şampiyonlara çeşitli hediyeler verilirken, il yöneticileri de Sivas’ta eğitimin bulunduğu konumu değerlendirdi. İlin geçtiğimiz yıllara göre başarısının düşük olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Ali Murat Taner, Sivas’taki eğitimin bir daha gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Taner ” Sınav sonuçlarına bakınca yerimizi hep muhafaza etmişiz. Konumuz geçtiğimiz yıllara bakılınca çok iç açıcı görünmüyor. Üstümüze düşen görev eğitime destek veren yöneticilerle bir araya gelerek, ilimizdeki eğitimi yeniden gözden geçirmek.” dedi. Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Sami Aydın ise Semt evlerinde önümüzdeki eğitim dönemi içerisinde ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik ücretsiz kurslar vereceklerini söyledi. Eğitim seviyesindeki gerilemeye ekonomin kötü olması ya da Sivas’ın bir Anadolu şehri olmasının bahane olarak gösterilemeyeceğinin altını çizen Başkan Aydın “Sıralamanın önümüzdeki yıllarda yukarı doğru çıkmasını arzuluyoruz” dedi. Eğitim seviyesinin daha önceki yıllara göre gerilemesinden herkesi sorumlu tutan Vali Veysel Dalmaz ise “Mevcut seviyeyi yeterli görmüyoruz. Seviyenin böyle gerilemesinde hepimizin sorumluluğu var.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından OKS ve ÖSS şampiyonlarına ödülleri verildi. OKS’de Türkiye birinciliğine Sivas’tan adını yazdıran Özel Sultan Murat Koleji öğrencisi Çağatay Akkoyun’a Vali Veysel Dalmaz dizüstü bilgisayar hediye etti.

OKS’de Sivas derecesi alan Ahmet Can Açıkalın, Semih Kurt, Hazal Pınar Yılmaz, Hazal Özcan, Ali İbrahim Cesur, Elif Er, Ahmet Tike, Oğuzhan Öztürk, Mustafa Işık, Burhan Fatih Mermer ile ÖSS‘de derece alan Nagehan Ekici,Ferhat Yıldırım, Süleyman Zafer, Hatice Koç, Nilüfer Haksever, Funda Ataman, Ömer Orbeyli, Batuhan Nafi Öcal, Betül Ertural, Gülsüm Zeynep Fatma Yavuz, Emir Tufan Çaykuş, Nesrin Erdoğan, Derya Coşkun, Osman Doğan, Özge Öztürk ve Nazife Kocabaş’a hediyeleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

En Fazla Tıklananlar

Blog Stats

  • 1,269,899 hits
Advertisements
%d bloggers like this: