2008 Öss Sınav Sonuçları, Öss Tercihleri, 2008 Öss ek yerleştirme, Öğrenci Seçme Sınavı

ÖSS adaylarına büyük müjde !

Posted on: September 2, 2008

ÖSS adaylarına büyük müjde !Üniversite sorunu tarih oluyor. YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan büyük müjdeyi verdi.YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’dan gençlere müjde: Gelecek yıl hiçbir öğrenci, üniversite dışında kalmayacak. Ayrıca isteyen herkes açıköğretim fakültesine kayıt yaptırabilecek.

Her yıl üniversite kapılarını zorlayan gençlere iyi haberi , YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan verdi. Takvim’e konuşan Özcan, “Bir dahaki yıl hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak” dedi. Bu yıl barajı indirip, üniversitelerin kapasitelerini artırmalarına rağmen 4 bin-4 bin 500 kontenjanın boş kaldığını da vurgulayan Özcan, geçmiş dönemde sorun yaşayan vakıf üniversitelerinin bu yıl en çok tercih edilen okullar olduğunun altını çizdi. Devletin en önemli görevinin, “Tüm gençlere üniversite hakkı vermek” olduğuna dikkat çeken Özcan, önümüzdeki yıldan itibaren üniversiteye giriş sisteminde yapılacak yenilikler sayesinde açıkta öğrenci kalmayacağını söyledi.

‘Bu bir sıralama sınavı’

Özcan, “Açık Öğretim Fakülteleri herkesi alacak. Üniversite sınavı bir sıralama sınavı. Baraj konulması, sıralama sınavı ile ters. Bırakmak lazım. Puanına göre üniversitesi seçer” diye konuştu.

Advertisements

4 Responses to "ÖSS adaylarına büyük müjde !"

baraj konulması sıralama ile ters.bırakmak lazım, puanına göre üniersitesini seçer. her öğrencinin farklı düşündüğü kanısındayım kimileri kaznıyo ve kazanmkta kimileri kazanamıyo ve yinde kazanamamakta bu nasıl olur bu eğtim nereye gidicek bilmiyorum… eğer ilköğretim ve lselerde adamakıllı eğitm verlip alt yapı iyi verilseydii dersanelere gerek kalmazdıı zaten herkes öğrenclerden geçiyo bi dolmuşş şöförü bii dersane öğrenci olmasa hiçbiri olmayacakk ve hala böle devam ederse herkes yine öğrencilerin belinden kazancakk .. şimdi neden sizde çalışıp kazansaydınız demeyin biz her yıll öss ye ayak uyduruyoruzz bize ayak uyduran görmedim tek yapılan kazanamadın mı arkadan tekme atıpp dışarda kalmak .. ve banada bunları yazdığım için kazanamamş dyebilirsinizz hayır kazandım ama bu seferde kayıt yapturma diye diretiyolar ya kaznsan bi türlü kazanmasan bi türlü kimimutlu ediceksin kendinimi aileni mi öss yimi yada senden geçinen şöförleri yafda dersanelerimi….son olaraakk her yıll öss birazz daha kendine gelmeye çalışıyo gibi gözüküyo ama bu yazılan yazıyada bundan önceki öğrenciler napcak diye soruyorumm her üniversite kendisi seçseydii zaten açıkta öğrenci klmazdı ve bide liselerde yapılan affa ve şu kadar zayıfı olan öğrenci geçer düşüncelerine karşıyım bi sürü öğrencinin hakkını yiyolar çalışmayan zatenn kendisi bırakır onu geçirip diğer öğrenciler arasına bırakmanın ne anlmı var daha doğrusu bizi böyle at yarışına sokmanın ne anlmı varrr kimimutlu ediyoruzzz kndimiziimi yoksa sizleri hangisinii ??????????????????????????????????????????????

bn öss mağduruym bu sistem oldukça mağdurlarda artıcak.aslında okul puanlarıda bnm kafamı bozuyor çünkü eklenen o puanlar başarılı birinin önünü kapatıyor doğudaki bi gençle batıdaki bi gencin okul puanları aynı değil bunun sebebi doğudaki genç ağadır öğretmenin kafasına bi sileh dayar okul puanı fırlar oçünkü o şimdiye kadar hep böyle görmüştür…neyse bi gün bizde öss mağduru olmaktan kurtuluruz ve bu sisteme hayr diyebiliriz…..

özlem süpersin çok güzel konuşmuşsun tebrik ediyorum bütün söylediklerine katılıyorum bende bu sene gircem inş.kazanırım çalışan kazansın herkese başarılar

ya arkadaslar nedir bu dogulu kıişilere tavrınız anlamıyorum boş boş konusuyorsunuz yok agadır yok hocanın kafasına silah dayarmiş nerden cıkıarıyorsunuz boyle seyleri biz hiç kimsedn oyle görmedik yapmayızda ki yaamzlarda sıkar birz dogulunun cocugu agada orada ki ögretmen hizmetcinin cocugumu bırakın artık bu antidogulu yavırlarınızı emnim ki bizim okullarımızda sizin yetiştiginiz okullara göre daha disiplinli bi egitim var bırakın bu tavırlarınızı da işinize gucunuze bakın calısın hak edin girin bi yerlere biz anlımızın akıyla alıyoruz puanlarımızı burası kimsenin babasını ciftli,gi değil silahı xcekip hocadan puan istesin eminim ki herkes hak ettiğini alıyodur gerci sizin oralarda her neresiyse hakkınızla aldıgınızda supheli bi durum calısan her zaman kazanır calısmayan kişide tıpkı zenin gibi bu tur palavraların ardına saklanarak kendini haklı cıkarmaya ve olayları farklı boyutlara tasımaya calısır

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

En Fazla Tıklananlar

Blog Stats

  • 1,269,899 hits
Advertisements
%d bloggers like this: